Tek Kolunu Kaybeden Eski Askerin Apex Legends Başarısı Duygulandırdı

tek kol apex legends

Apex Legends gibi zorlayıcı bir FPS oyununu kontrolör eşliğinde oynamanın zor olduğunu düşünüyorsanız, ToeYouUp takma isimli Twitch yayıncısını kesinlikle izlemelisiniz. ToeYouUp, bir kolunu kaybetmesine karşın oyunlara olan ilgisini hiç kaybetmeyerek, bir eli ve bir ayağıyla oyun oynamaya devam ediyordu. Kabiliyetini biraz daha geliştiren ToeYouUp, geçtiğimiz akşam Apex Legends’da şampiyon olacak kadar iyi performans gösterdi.

Eski Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri üyesi olan ve talihsiz bir motosiklet kazasında bir kolunu kaybeden ToeYouUp, bir süre önce Twitch yayınları yapmaya başlamıştı. Battlefield 1 oynadığı sahnelerle herkesi kendine hayran bırakmayı başaran yayıncı, PlayStation 4’ün kontrol cihazı DualShock 4’ü bir eli ve ayağıyla yönlendirmeyi başarıyordu.

Battlefield 1 gibi daha yavaş oynanabilen bir oyun dahi zor görünen DualShock 4 kullanma işinde kendini geliştiren ToeYouUp, Apex Legends oynamaya başladı. Battlefield 1’e göre çok çok daha hızlı olan Apex, bu sebeple daha iyi bir DualShock kontrolü istiyordu. Bir şekilde oyuna adapte olan ToeYouUp, geçtiğimiz akşam yaptığı yayın sırasında Apex Legends maçında birinci olarak, inanılması güç bir başarının altına imza attı. İzleyenleri duygulandıran o anlar ise kameralara aşağıdaki gibi yansıdı.