Tek Oyunculu ve Yan Senaryolu Bir The Division Oyunu Görebiliriz

Massive Entertainment tarafından geliştirilen ve ilki için bir devam oyunu olan Tom Clancy's The Division 2, yine çoklu-oyuncu tabanlı bir oynanış sunuyor. Yani yine arkadaşlarınızla veya sunucudaki diğer oyuncularla ekip olarak görevlerden görevlere koşuyorsunuz. Eğer isterseniz tek tabanca takılmak da mümkün olabiliyor. Peki tamamıyla tek oyunculu bir oynanış sunsaydı nasıl olurdu? Bunu öğrenmenin şimdilik bir yolu yok ama yakında belki bir şeyler olabilirmiş gibi görünüyor. Geliştirici stüdyo, tek oyunculu ve yan senaryolu bir The Division oyunu fikrinin araştırmasını yapıyor.

Tom Clancy's The Division 2 oyununda Yaratıcı Yönetmen koltuğunda oturan Julian Gerighty, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım esasında bir alıntı ve Bölüm Tasarımcısı Tim Spencer (TT Games) tarafından ortaya atılan bir fikri içeriyor. Spencer, tek oyunculu ve yan senaryolu hikaye anlatımı olan bir The Division oyunu fikrinin hoşuna gideceğini dile getirmiş. Bununla birlikte bir Division ajanının ailesine kavuşabilmek için eve dönüş mücadelesine odaklanılabilecek bir konu önerisinde de bulunmuş.

 

 

Bu gönderinin devamında, Tim Spencer tarafından bağlantılı olarak yazılan bir diğer yorum da dikkat çekiyor: "Hikayelerin hiçbiri bir Division ajanının neyi feda edeceği ve ruhsal olarak nelerin üstesinden gelebileceğine değinmemişti. Bunu düşündüğünüzde, oldukça karanlık / sanatsal bir şey - inanılmaz birkaç hikaye anlatmak için ortada devasa bir fırsat var."

 

 

Yapılan bu paylaşımlar, Yaratıcı Yönetmen Julian Gerighty'nin dikkatini çekmiş ve alıntı yaparak serinin hayranlarının düşüncelerini öğrenmek istemiş. Şu an için pek fazla heyecanlanmaya gerek çünkü ortada herhangi bir şey yok. Ancak geri dönüşlerin fazlası ile olumlu olması durumunda bir ihtimal Massive Entertainment bir sürpriz ile karşımıza çıkabilir. Bunu ise her zaman olduğu gibi zaman gösterecek. Gelişmeler için takipte olacağız.