Teknolojinin Ağır Topları ve Bill Gates'ten 1 Milyar Dolarlık Temiz Enerji Fonu

Teknolojinin Ağır Topları ve Bill Gates'ten 1 Milyar Dolarlık Temiz Enerji Fonu

Donald Trump bir demecinde, belki de dili sürçerek; “Küresel Isınma'nın var olduğuna kimseyi inandırmak mümkün değil” demişti. Ancak bu söyleme rağmen Bill Gates ve elit teknoloji grupları, alternatif temiz enerji için 1 milyar dolarlık bir fon açtıklarını ilan ettiler.

Donald Trump’ın “Küresel Isınma” gibi bir gerçeği kabul etmeyerek, herkesi şaşkınlığa uğrattığı o günden bu güne değişen tek şey, sadece ABD başkanı olması.  Öte yandan, Trump’ın hala bu söylemi destekleyip, desteklemediğini bilmiyoruz.

Ancak Trump’ın bu “potu kırmasının” hemen ardından, Bill Gates ve elit bir grup teknoloji devi bir araya gelerek “Temiz Enerji” araştırmalarına 1 milyar dolarlık bir fon ayırdıklarını ve bu konuyla ilgili yapılacak olan tüm araştırmalara kucak açtıklarını resmen açıkladılar. Bu isimler; Amazon CEO’su Jeff Bezos, SoftBank CEO’su Masyoshi Son ve Virgin Gurup CEO’su Richard Branson ile LinkedIn’den Reid Hoffman olarak ifade ediliyor.

Bill Gates konuyla ilgili olarak, “İki yılda 50 milyon dolar bir fon tanımlanarak dünyanın hızla büyüyen temiz enerji açığını kapatmaya çalışmak son derece yetersiz. Biz bu fon ile beraber ucuz ve temiz enerji ile alakalı fikri ve çalışmaları olan herkese kapılarımızı açık tutuyoruz” dedi. 

Sizce Google Ne Kadar Elektrik Faturası Ödüyor Olabilir?

Apple Veri Merkezleri Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Kullanıyor

YORUMLAR