Teknolojinin Dahi İsmi Steve Jobs'un Olay Yaratacak Filmi Vizyona Girdi!

Teknolojinin Dahi İsmi Steve Jobs'un Olay Yaratacak Filmi Vizyona Girdi!

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un ölümünün üzerinden neredeyse 4 yıl geçti ve teknolojinin o dahi adamı hala filmlere konu olmaya devam ediyor. Peki ya Steve Jobs’a dahi unvanını veren, milyonlarca hayranı ve aylık olarak milyarlarca dolar geliri bulunan Apple'ı nasıl kurdu dersiniz? Steve Jobs hakkında yüzlerce makale ve onlarca kitap yazıldı. Sürekli filmleri çekiliyor ve hala bu adam hakkında insanlar inanılmaz derecede sorular soruyor. Steve Jobs'ı bu kadar meşhur eden kurduğu şirket mi yoksa herkesten farklı çalışan mükemmel zekası mı? İşte bu soruların cevaplanabilmesi için daha önce "Jobs" filmi ile teknolojinin dahi adamı hayranlarına ulaşmış ve bu film izleyiciler tarafından tam not almıştı. Fakat 2 yıl sonra Steve Jobs'un tam ismini taşıyan yeni bir film daha çekildi. Başrolde Michael Fassbender yer alırken diğer oyuncular ise Kate Winslet ve Seth Rogen gibi başarılı isimlerden oluşuyor. Yönetmen koltuğunda ise Milyoner filmiyle tanınan Danny Boyle oturuyor.

11 Aralık 2015 tarihinde yani bugün Türkiye'de vizyona giren Steve Jobs filmi oyuncu kadrosuyla izleyicilere büyük keyif vadediyor. Aylar önce 122 dakikalık film oldukça başarılı bir şekilde fragman haline getirilmişti. Fragmanın en başında yer alan ve en çok merak uyandıran bölümü ise Steve Jobs ile ortağının konuşması olmuştu. İşte o diyalog:

"-Sen ne iş yaparsın? Mühendis değilsin. Tasarımcı değilsin. Hatta bir çivi bile çakamazsın. Ben devre kartını yaptım, grafik arayüzü çalındı. O zaman neden günde on kere Steve Jobs bir dahi diye okuyorum? Sen ne iş yaparsın?
+Müzisyenler enstrümanları çalarlar, ben orkestrayı çalarım."

Steve Jobs filmi fragmanı:

Bu diyalogla birlikte gündeme oturan filmin vizyon tarihi için gün sayma derdi sonunda bitti. Hem Apple hayranlarının hem de Apple'a karşı sevgisi olmayanların bile mutlaka izlemek isteyeceği bu filmi siz de kaçırmamalısınız. Belki atlamışsınızdır diye tekrar hatırlatalım. Film 11 Aralık 2015 tarihinde gösterime girdi bile.

Apple, Google ile Rekabetinden Hiç Memnun Değil

YORUMLAR