Telefonların Bataryalarını 5 Dk'da Dolduran Quick Charge 4.0 Duyuruldu

Telefonların Bataryalarını 5 Dk'da Dolduran Quick Charge 4.0 Duyuruldu

Snapdragon 835 adını taşıyan yeni nesil işlemcisini duyuran Qualcomm, Quick Charge 4.0 teknolojisini de görücüye çıkardı. Bundan sonra telefonlar 5 dakikalık şarj ile 5 saatlik pil ömrüne sahip olacak.

Akıllı telefonlara güç veren işlemcileri üreten Qualcomm'un Snapdragon 835 adındaki yeni çip setini duyurduğunu sizlere aktarmıştık. Yüzde 27 daha fazla performans ile karşımıza çıkan yeni işlemci, beraberinde hızlı şarj teknolojisinin yenilenmiş hali olan Quick Charge 4.0'ı da getiriyor. Quick Charge 4.0 ile telefonlar inanılmaz sürelerde şarj edilebiliyor. Ayrıca yeni şarj teknolojisi patlamalara karşı daha güvenli.

Çok sayıda şarj aletiyle uyumlu olarak çalışabilen yeni teknoloji, bu yıl sıkça gördüğümüz telefon patlamalarına karşı daha fazla güvenli. Quick Charge 3.0'a göre yüzde 20 daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli olan Quick Charge 4.0 aynı zamanda USB Type-C'ye de tam destek veriyor. Google'ın tüm standartlarına uyan yeni şarj teknolojisinin yer alacağı ilk akıllı telefon hakkında açılama yapılmadı ancak 2017 yılından itibaren Quick Charge 4.0'lı telefonları elimize alabileceğiz.

Samsung Galaxy Note 7’leri Yeniden Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor İddiası

Akıllı Saatlerde Batarya Sorunu Kökten Çözülüyor

YORUMLAR