Telefonunuzu Sıcak Kahvenizle Şarj Edin

Telefonunuzu Sıcak Kahvenizle Şarj Edin

Sabah işinizde ya da evinizde herhangi bir prize bağlamadan telefonunuzu şarj etmek isterseniz Epiphany onE Puck pratik bir çözüm olabilir. Bu cihaz üzerine konulan nesnelerin sıcaklığını ya da soğukluğunu enerjiye dönüştürerek mobil cihazınızı şarj edebiliyor. Kalınca bir bardak altlığı şeklindeki onE Puck, üzerine koyduğunuz sıcak kahvenizi ya da buzlu kolanızı bir enerji kaynağına çeviriyor. Böylece prize bağlamadan masanızın üzerinde kolayca telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

Sistem aslında 1800'lerde kullanılmaya başlanan çok eski bir teknolojiye dayanıyor. Günümüz teknolojisiyle farklı alanlarda ve daha verimli olarak kullanılabilen "Stirling Engine" adlı teknoloji ısı farklılıklarından enerji üretiyor.

onE Puck bütün Android telefonlar, iPod ve iPhone modelleri ile uyumlu. Cihazla şarj için 1000 mA ve daha az enerji gerektiren diğer USB cihazları da şarj etmeniz mümkün.

Şu an için geliştirilme aşamasında olan cihaz Kickstarter üzerinden bağış toplamakta. Yeterli bağış toplandığında ise cihaz seri üretime geçecek ve dünya çapına yayılacak. İlerleyen zamanlarda bu teknolojiden yola çıkılarak daha büyük kapsamlı şarj aletleri geliştirerek evlerin elektrik ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Alev Alan Telefon Sahibini Yaktı

YORUMLAR