Telegram 9 Ayda Yüzde 60 Büyüme ile 100 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçti

Telegram 9 Ayda Yüzde 60 Büyüme ile 100 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçti

Barcelona'da devam eden Dünya Mobil Kongresi sırasında konuşan Telegram CEO ve bulucusu Pavel Durov, Telegram'ın 9 ay gibi kısa bir sürede yakaladığı yüzde 60'lık büyüme sayesinde aylık kullanıcı sayısını 100 milyonun üzerine çıkardığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayından bu yana 38 milyon yeni kullanıcı kazanan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, bu yükselişin hızını koruyabilmesi halinde çok yakın zamanda WhatsApp ve Facebook Messenger gibi en büyük mesajlaşma uygulamalarına rakip olabilecek seviyeye gelebilir.

Telegram ile ilgili bazı diğer bilgileri de paylaşmayı ihmal etmeyen Durov'un söylediklerini alttaki listede bulabilirsiniz:

  • Telegram'a günlük 350.000 yeni kullanıcı katılıyor
  • Kullanıcılar 200 farklı üzerinde Telegram uygulamasını kullanıyor
  • Telegram kullanıcılarının günlük gönderdiği mesaj sayısı 15 milyar civarında

WhatsApp'ın geçtiğimiz günlerde aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geçtiğini sizlere duyurmuştuk. Telegram ise henüz yeni aylık 100.000 aktif kullanıcı sayısına erişiyor. Yani Telegram şu an için aktif kullanıcı sayısı bazında değerlendirdiğimizde WhatsApp'ın onda biri kadar ediyor. Bu da onu WhatsApp'a rakip yapamaz. En azından şu an için.

Telegram'ın yaşadığı büyümenin tamamının organik olduğuna da değinen Durov, gelişim ve büyümenin organik olmasından dolayı da çok mutlu olduklarını ifade ederek sözlerini noktaladı.

Sizce Telegram daha da büyüyecek mi?

YORUMLAR