Telegram Bot Geliştiricilerini Gaza Getirmek için 1 Milyon Dolar Para Dağıtacak!

Telegram Bot Geliştiricilerini Gaza Getirmek için 1 Milyon Dolar Para Dağıtacak!

Online mesajlaşma uygulaması Telegram, mobil uygulamasında kullanmak için çeşitli işlevlere sahip olan bot arayışlarına başladı. Şirket, kullanacağı botların bağımsız yazılımcılar tarafından geliştirilmesini istiyor.

Son dönemde sohbet botlarının gündemde yoldukça fazla yer almasıyla birlikte Telegram gibi çeşitli sohbet uygulamaları da bu konuda geride kalmak istemiyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Telegram, botlar konusunda geliştiricileri gaza getirecek büyük bir kampanya başlattı. Bu kampanya sonucunda eğer her şey planlandığı gibi giderse Telegram, 1 milyon dolar parayı geliştiricilere dağıtacak. Üstelik bu para karşılığında bot dışında başka herhangi bir istekte bulunulmayacak. Bu arada 1 milyon dolar sadece bir kişiye verilmeyecek. Para kampanyaya katılan bot geliştiricilerine oranla eş parçalara ayrılarak dağıtılacak.

Pavel Durov tarafından desteklenen bot kampanyasında bazı ince noktalar var. Mesela geliştirilen botlar dil konusunda oldukça bilgili olmak zorundalar. Üstelik yapay zeka kısmında herhangi bir eksiklikleri olmaması lazım ki ödülden hak kazanabilsinler.

Botlar ne işe yarayacak?

  • Botlar, yazdığınız mesaja göre uygun emoji seçebilir
  • Paylaşmak istediğiniz bağlantıları anında paylaşabilir
  • Anahtar kelimeler analiz edilerek sizi önerilen arama sonuçlarına ulaştırabilir.

Telegram'ın bu bot geliştirme kampanyası 31 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek. Eğer sizin de bu tarz yetenekleriniz varsa kampanyaya katılın. Çünkü Telegraf'ın Türk geliştiriciye sahip olan bir bot kullandığını görmek gurur verici olacaktır.

Konuyla ilgili olarak Facebook'un sohbet botlarını sizler için anlattık:

Facebook Messenger Sohbet Botları Nedir? Zuckerberg'in Gelecek Planları Endişe Verici Olabilir mi?

YORUMLAR