Telegram Hacklendi! 15 Milyon Kullanıcının Hesabı Tehlikede

Telegram Hacklendi! 15 Milyon Kullanıcının Hesabı Tehlikede

Başarılı mesajlaşma platformu Telegram, ülkemizde her ne kadar popüler olmasa da yurtdışında oldukça fazla kullanılıyor. Whatsapp ile uzun zamandır rekabeti olan Telegram büyük bir hack saldırısıyla karşı karşıya!

Telegram'ın geçtiğimiz günlerde hacklendiği ve bu hack sonucunda milyonlarca veri kaybettiği ortaya çıktı. Yaklaşık 15 milyon kullanıcıya ait olan bilgiler, Telegram'a saldıran internet korsanlarının elinde. İranlı olduklarını iddia eden internet korsanları, çoğunluklu olarak yine İranlı insanların hesaplarını hacklediler. Yaklaşık olarak 15 milyon Telegram kullanıcısının telefon numaralarına ve isimlerine sorunsuz ulaşan internet korsanları, bu bilgiler ile oldukça tehlikeli işler yapabilirler.

Anlık mesajlaşma servisi Telegram hacklenme olayından sonra konuya hemen açıklık getirdi. Telegram, konuyla ilgili bilgilerinin olduklarını ve korkulacak bir şey olmadığını, dile getirdi. Kullanıcılarının Telegram uygulamasını kullanmasına devam etmesini öneren yetkililer, kullanıcılarının kesin olarak iki adımlı doğrulama sistemini de kullanmalarını istiyor.

Telegram her ne kadar "her şey yolunda" mesajını verse bile yaklaşık 15 milyon kişinin bilgileri şu anda kötü insanların elinde.

WhatsApp'ın En İyi Mesajlaşma Servisi Olduğunun 10 Kanıtı

İsimsiz Olarak Mesaj Gönderebileceğiniz Mesajlaşma Uygulamaları

YORUMLAR