Tempescope ile Yarının Hava Durumunu Önceden Yaşayın

Tempescope ile Yarının Hava Durumunu Önceden Yaşayın

Yarının hava durumunu tahmin etmek zor bir şey değil. Yetkililer neredeyse 15 güne varan zaman dilimlerinde hava durumuna dair kesin bilgiler sunabiliyor. Fakat hava durumunu tahmin etmekten ziyade, hava durumunu fiziksel olarak simüle eden bir cihaz üretmek, gerçekten yetenek istiyor.

The Tempescope adı verilen bu cihaz, ertesi günün hava durumu bilgilerini baz alarak o havayı evinizin içerisinde simüle ediyor. Bilgisayarınız ve dolayısıyla internet ile birlikte çalışan bu cihaz internet üzerindeki hava durumu bilgilerini işleyerek ortaya hem şık hem de ilgi çekici görüntüler çıkartıyor.

LED ışıklarla ve sıvıyla çalışan The Tempescope, yağmur yağacaksa şimşekler çaktırıyor ve üst kısmında su akıtıyor. Hava düneşli olacaksa LED‘ler sarı rengini alıyor. Bu döngü, oturma odanızda çok şık ve misafirlerinizi hayran bırakacak sonuçlar ortaya çıakracaktır. Bu arada belirtmeden geçmeyelim, tüm yağış olaylaı kutunun içerisinde oluyor; yani etrafa herhangi bir su sıçrama durumu olmuyor.

Üç kişilik ufak bir ekip tarafından geliştirilen The Tempescope’un gelişim süreci tam beş sene sürmüş. Japonya’nın en ünlü teknoloji şovu olan CEATEC’te tanıtılan The Tempescope’un fiyatına dait herhangi bir bilgi mevcut değil.

League of Legends - Şampiyon ve Kostüm İndirimi (10 Ekim - 13 Ekim)

YORUMLAR