Temple Run 2 Mobil Oyunu 50 Milyon Kez İndirildi

Temple Run 2 Mobil Oyunu 50 Milyon Kez İndirildi

Imangi Studios tarafından geliştirilen mobil oyun Temple Run serisinin yeni oyunu olan Temple Run 2 yapılan açıklamaya göre sadece 13 gün içerisinde iOS, Android ve Kindle cihazlar üzerinde toplam 50 milyon kez indirildi.

17 Ocak'ta iOS platformu için çıkış yapan oyun, bu tarihten bir hafta sonra 24 Ocak'ta Android platformu için çıkış yapmıştı. Çıkış yapmasıyla birlikte kullanıcıların yoğun ilgisine mağruz kalan Temple Run 2 kısa sürede en iyiler ve en hızlı çıkış yapanlar listesinde ilk sıralara yerleşmeyi başardı.

Imangi Studios kurucularından Keith Çoban "Temple Run bizim beklediğimizden çok daha büyük bir şey haline geldi" dedi ve sözlerine devam etti "Oyunun bizim hayal ettiğimizden çok daha kısa sürede bu kadar çok indirilmesi ve oyuncuların Temple Run 2'yi benimsemesi bizleri gerçekten çok şaşırttı ve mutlu etti."

13 gün içerisinde 50 milyon gibi bir indirme rakamını yakalayan Temple Run 2, Rovio tarafından geliştirilen ve dünyanın en popüler Android oyunları arasında yer alan Angry Birds Space'in 35 günde yakaladığı indirme rakamına çok daha kısa sürede ulaşarak ne kadar popüler ve başarılı olduğunu kanıtladı.

YORUMLAR