Temple Run VR, Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Hazır!

Temple Run VR, Sanal Gerçeklik Gözlüğü İçin Hazır!

Giyilebilir teknolojiler 2014 yılına damgasını vuran cihazlardan oldu. Virtual Reality yani Türkçesiyle sanal gerçeklik gözlükleri de bunlardan birisi. Oculus Rift ile başlayan ve gitgide diğer firmaların da ilgilisini çeken bu gözlüklerden, geçtiğimiz haftalarda Samsung da üretmiş, hatta satışa sunmuştu. Üç boyutlu görüntü sağlayabilen bu gözlük için popüler mobil oyun Temple Run’ın özel bir sürümü yayınlandı.

Bir süre Android veya iOS fark etmeden en çok oynanan oyun olan Temple Run yapımcısı Imangi Studios, Samsung’la işbirliğine giderek oyunu Gear VR sanal gözlüğünde çalışacak şekilde tekrar geliştirdi. Normalde üçüncü görüş açılı oyun, VR için birinci kişi gözünden oyun deneyimi sunuyor. Aynı ana oyundaki gibi, tapınaktaki canavarlardan kaçtığımız oyunda, atlamalar ve eğilme hareketleri aynen bulunmakta. Bu tür hareketlerin Gear VR’deki sensörler tarafından algılanıp yapılması sağlanıyor. Oyunda ayrıca koşarken geriye sağa sola bakma gibi olanaklarımız da mevcut. Oyuncunun kendini oyunun atmosferine iyice kaptırması için yapılan bu özellik sanal gerçeklik gözlüklerin asıl amaçları arasında.

Bakalım Samsung gibi dev firmalar ünlü oyunlarla da anlaşmaya giderek sanal gerçeklik gözlüğüne özel sürümlerini çıkartacaklarmı.

YORUMLAR