TEOG Soruları ve Cevapları Açıklandı!

TEOG Soruları ve Cevapları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş yani 2014 1. Dönem TEOG sınavı 2 günlük ayrı ayrı düzenlenen oturumlar sonucunda tamamlandı. 8. sınıf öğrencilerinin girmiş olduğu sınav dün ve bugün düzenlenen oturumlar ile gerçekleşti. Sınavda sorulan sorular ve cevapları ise bugün açıklandı. Haberimizin sonundaki bağlantıları kullanarak tüm soru ve cevaplarını indirebilirsiniz.

26 Kasım günü düzenlenen oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sorular bulunuyorken, bugünkü yani 27 Kasım günü düzenlenen oturumda Fen ve Teknoloji, T.C İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavları şeklinde gerçekleştirildi. Bugün düzenlenen ikinci oturum sonrasında ilk dönem için ortak sınavlarda sona ermiş oldu.

Ortak sınavlarda her alan için önceden belirlenmiş çoktan seçmeli 20 adet soru soruldu. Verilen yanlış cevaplar ise doğruları etkilemiyor. 4 farklı kitapçık ile yapılan sınavlarda öğrencilere her ders için 40 dakikalık süre tanındı. Kendi kitapçık grubunuza göre aşağıdaki soru ve cevapları indirerek verdiğiniz yanıtların doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sınav hakkında yapılan en sevindirici gelişme ise kötü hava koşullarından dolayı sınava katılamayan öğrencilerin mazeret sınavına girecek olmaları. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama pek çok öğrencinin sevinmesine neden oldu.

Ülke genelinde 970 sınav merkezinde yapılan sınava 15 bin 353 okuldan 1 milyon 287 bin 847 öğrencinin katılması gerekiyordu. Ayrıca yurt dışında da 8 farklı ülkede 15 sınav merkezi oluşturuldu. Sınav sonuçlarının sorunsuz bir şekilde sınav merkezlerine sorunsuz bir şekilde getirildiğini belirten Milli Eğitim Bakanlığı bir sınavı daha geride bıraktı.

TEOG sınavında çıkan tüm sınav sorularını ve cevaplarını indirerek hemen doğru ve yanlışlarını kontrol etmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan ders ders ayrı olarak yada en alttaki dosya ile hepsini tek seferde indirebilirsiniz:

- TEOG Musevilik Soruları ve Cevapları

- TEOG İtalyanca Soruları ve Cevapları

- TEOG Fransızca Soruları ve Cevapları

- TEOG Almanca Soruları ve Cevapları

- TEOG İngilizce Soruları ve Cevapları

- TEOG İnkilap Tarihi Soruları ve Cevapları

- TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve Cevapları

- TEOG Matematik Soruları ve Cevapları

- TEOG Türkçe Soruları ve Cevapları

- TEOG Fen ve Teknoloji Soruları ve Cevapları

- Tüm TEOG Soru ve Cevapları(Tek Paket)

Not Defterini Kullanarak Verimliliğinizi Artırmanın 5 Süper Yolu

YORUMLAR