Tesla Arabalarını Konuşturmaya Başlıyor

Elektrikli otomobil firmalarının en önemlilerinden biri olan Tesla, yerinde durmuyor ve yine geleceğe yönelik farklı işler peşinde. Tesla'nın CEO'su olan Elon Musk yapay zeka hakkında yaptığı olumsuz yorumlara rağmen yapay zeka ile oldukça yakından ilgileniyor. Şu an yapay zekaya sahip birçok ürüne ve içeriğe sahip olan firma, bu yolda hiç istikrar kaybetmeden yola devam ediyor.

Musk, Tesla araçlarının geleceği hakkında muhteşem detaylar verdi ve Twitter hesabından Tesla Model 3’ün konuştuğu bir video paylaştı. Evet bu araçlar gerçek anlamda konuşabiliyor. İç ve dış kısımda bulunan hoparlör aracılığı ile iletişim sağlayabilecek. Tabii şimdilik nasıl bir deneyim olacak ve insanların bunu sevip sevmeyeceğini kimse kestiremez. Fakat tahmin edilen Siri/Alexa gibi bir yapay zeka olabileceği konuşuluyor.

Elon Musk’ın bugün attığı tweet ise sesli komutun da ötesinde artık insanla konuşabilen bir Tesla’yı gösteriyor. Elon, tweet’ini ‘Eğer istiyorsanız Teslalar yakında insanlarla konuşacak. Bu gerçek video.’ yazısıyla paylaştı.

Rekor Üstüne Rekor

Tesla son çeyrek sonuçlarıyla umulandan çok daha ileri gitti. Daha önce kırdıkları rekoru 97 bin araç ile kıran firma, 2019'un dördüncü çeyreğinde bu rekoru 112 bin araç teslimatı ile tekrar kırdı ama daha dördüncü çeyrek bitmeden 104 bin araç üreterek bir rekor daha kırmış oldu. Özellikle yeni serinin Model 3'ü oldukça fazla rağbet gördü. Tesla bu yıl 367 binden fazla araç üretip sahiplerine kavuşturduklarını açıkladı.

YORUMLAR