Tesla CEO'su Elon Musk, Apple'a Teknik Personel Bırakmayacak

Tesla CEO'su Elon Musk, Apple'a Teknik Personel Bırakmayacak

Apple ve Tesla iki teknoloji devi olarak her ne kadar birbirleri ile kesişmeyen işlerle uğraşsalar da bir noktada rekabet ediyorlar. Tesla Apple'dan personel transfer etmeye devam ediyor ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk bu konuda çok ikna edici görünüyor.Apple'dan kendi isteğiyle ayrılan ya da işten çıkarılan neredeyse tüm Apple çalışanlarının Tesla'da bordro altına alındığı Bloomberg tarafından açıklandı. Özellikle 2014 yılının son çeyreğinde Apple ve Tesla arasında geçiş yapan personel sayısının 150'yi geçtiği ifade ediliyor. Bunun yanı sıra yeni iş arayan AR-GE personeli Apple'ın sunduğu tüm olanaklara rağmen Tesla'yı tercih ediyorlar.

Aslına bakarsanız olay tek taraflı da değil. Tesla'dan Apple'a geçen personel sayısı da hatırı sayılır derecede fazla. Ancak bu yarışta açık ara kazananın Tesla olarak ifade ediliyor. 

Tesla'nın İK departmanından Bloomberg'in edindiği gerçek rakamlara göre Apple ve Tesla arasındaki bu personel değiş tokuşu şimdilik Tesla'nın lehine devam ediyor. Tesla CEO'su Elon Musk Apple'ın yeni eleman bulmakta zorlandığını da açıkladı. Musk, Apple'ın yeni işe alacağı teknik insanlara yıllık 250 bin dolar ikramiye ve yüzde 60 maaş zammı teklif etmesine rağmen Tesla’nın daha popüler olduğunu da söyledi.  

Google ve Elon Musk İnsanlık İçin Neyin İyi Olacağına Karar Verecekler

SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor

YORUMLAR