Tesla'dan Kablosuz Şarj Destekli Powerbank

Daha önceden Kasım ayında bir powerbank duyuran Tesla, şimdi de kablosuz şarj destekli yeni bir ürün sunmaya hazırlanıyor. Fakat sızdırılan bilgilere göre yeni powerbank'ın bir hayli pahalı olacağı dile getiriliyor.

Elektrikli otomobil üreticisinin kendi websitesinde ortaya çıkan powerbank'ın 6000 mAh kapasitesinde olacağı ve kablosuz şarj destekleyeceği görülüyor. Kablosuz şarj konusunda pek başarılı olamayan Tesla powerbank'ın 5W gücünde olduğu ifade edildi. Samsung'un kablosuz şarj pediyle karşılaştırdığımızda 9W kadar daha yavaş olduğu anlaşılıyor. Fakat Tesla powerbank'ının taşınabilir olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kablolu şarj için entegre USB C-type bağlantı noktasına ve aynı zamanda tam boyutlu bir USB bağlantısına sahip olan güç bankasının  5V / 1,5A üzerinde çalıştığı belirtildi. Tasarım konusunda ise başarılı olan cihazın 65 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Rakiplerine göre bir hayli pahalı olan ürünün benzerleri 30 - 35 dolara alınabiliyor.

Tam olarak ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen bu ürünün ilgi çekebileceği düşünülüyor fakat yalnızca tasarıma ve Tesla logosuna bağlı kalarak neredeyse iki kat fiyat farkı vermeye değer mi, henüz belli değil. Peki ya siz Tesla Kablosuz Şarj Cihazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

YORUMLAR