Tesla'dan Performans Yükseltme Paketi

Tesla Model3 Satış Sonrası Performans Yükseltme Paketi 1

Tesla, en çok satılan araçlarından Model 3’ün daha yüksek performanslı bir versiyonunu piyasaya sürmüş ve adına da Model 3 Performans demişti. Model 3 Performans siparişi verenlere performans yükseltme paketi isimli 5.000 dolarlık bir opsiyon da sunuluyordu. Birçok kişi bu opsiyonun çok da gerekli olmadığını düşünüp sipariş sırasında bunu seçmemişti. Daha sonrasında ise aslında bu opsiyonun araca basit bir opsiyondan çok daha fazlasını kattığı ortaya çıktı; pist modu, geliştirilmiş süspansiyon sistemi, geliştirilmiş frenler ve lastikler gibi.

Bundan dolayı pek çok müşteri Model 3 Performans siparişi verdikleri süreçte, performans yükseltme paketi konusunda Tesla’nın kendilerini yeterince bilgilendirmediğini söyleyerek duruma tepki gösteriyor. Çünkü müşteriler daha iyi bir performans almak amacıyla, 35 bin dolarlık normal Model 3 yerine 65 bin dolar ödeyerek Model 3 Performans satın aldılar. Ancak sipariş sırasındaki 5 bin dolarlık opsiyonun içerisinde, aracın performansını direkt olarak etkileyen çok önemli bazı özelliklerin (pist modu, geliştirilmiş süspansiyon, fren ve lastikler gibi) yer aldığını ve bu opsiyonun aslında çok önemli olduğunu siparişlerini verdikten çok sonra öğrendiler.

Tesla Model3 Satış Sonrası Performans Yükseltme Paketi 2

Müşterilerinin mağduriyetini gidermek isteyen Tesla Twitter’dan yaptığı açıklamada, Model 3 Performans siparişi sırasında performans yükseltme paketini seçmeyen müşterileri için yeni bir satış sonrası performans yükseltme paketi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Tesla, pist modu, geliştirilmiş süspansiyon sistemi, geliştirilmiş frenler ve lastikler gibi özelliklerin, satış sonrası performans yükseltme paketi içerisinde de yer alacağını belirtti.

Tesla’nın müşterilerine sunacağı şatış sonrası performans yükseltme paketinin tam olarak nasıl bir görünüme sahip olacağı henüz bilinmiyor. Sipariş sırasında seçilen 5 bin dolarlık performans yükseltme paketi ile, satış sonrası performans yükseltme paketi arasında herhangi bir farklılık olup olmayacağı da merak konusu.

YORUMLAR