Tesla’dan Üretimi Kolaylaştırmak için İlginç Adım

Tesla’dan Üretimi Kolaylaştırmak için İlginç Adım

Tesla CEO’su Elon Musk, üretimi kolaylaştırmak için otomobillerdeki renk seçeneklerinden ikisinin kaldırıldığını ve sayının beşe düşürüldüğünü söyledi.

Otomotiv endüstrisinin yenilikçi markası Tesla, üretim hızını artırmak için farklı yollar deniyor. ABD’li şirket, üretimi kolaylaştırmak amacıyla müşterilerine daha az renk seçeneği sunacak. Haberi Twitter’dan veren Tesla CEO’su Elon Musk, bu sayede “üretimin sadeleştirileceğini” söyledi. 

Musk, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, toplam yedi olan renk portfolyosunun beşe düşürüldüğünü belirtti. Birkaç hafta sonra internet sitesinden kaldırılacak olan Obsidyen Metalik Siyah ve Metalik Gri renklerin bir süre daha seçilebilir olduğunu dile getiren Musk, bu renkleri tercih etmek isteyen müşterilerin 500 dolar fazladan ödeme yapması gerektiğini ifade etti.

 

 

Bu durumun kaldırılan renklerdeki mevcut araçları etkilemeyeceğini belirten Musk, şirketin bakım onarım hizmeti için tüm renkleri stoklayacağı bilgisini paylaştı. 

Dünyanın en büyük otomotiv boya ürünleri tedarikçisi PPG, Kuzey Amerika'daki en popüler otomobil renginin beyaz olduğunu söylüyor. Onu, siyah, gri ve gümüş renkleri izliyor.

Tesla’nın renk opsiyonlarını azaltması anlaşılabilir bir karar. Zira şirket, üretim hedeflerinin gerisinde kalması sebebiyle finansal açıdan tarihinin en zor günlerini yaşamıştı. Son dönemde yeniden ayağa kalkmayı başaran firma, Haziran ayı için koyduğu haftalık 5000 adet Model 3 üretim hedefine ulaşmayı başarmıştı. 

YORUMLAR