Tesla, Güneş'i Çok Seven Şirket SolarCity'yi Satın Aldı!

Tesla, Güneş'i Çok Seven Şirket SolarCity'yi Satın Aldı!

Elektrikli araç üretme konusunda profesyonelleşen şirket Tesla, gelecek zamanlardaki yatırımlarını garantiye almak için SolarCity'yi satın aldı.

Tesla, elektrikli araçlar ürettiği için ihtiyacı olan enerjiyi güneşten ya da elektrik santrallerinden almak zorunda. Bunun farkında olan şirket, otomobilleri iyice yaygınlaşmadan önce bazı projelerini garantiye almak için büyük bir hamle yaptı. Tesla, güneş enerjisi konusunda oldukça profesyonel işler çıkartan SolarCity'yi satın aldı. Teknolojik otomotiv şirketi, güneş enerjisini elektriğe sorunsuz olarak dönüştüren SolarCity için 2.6 milyar dolar ödedi. 

Tesla, SolarCity şirketi ile neyi planlıyor?

Elektrikli otomobil üreten Tesla, bu araçları için şarj istasyonları kurmak istiyor. Şarj istasyonlarına elektrik sağlaması için santrallere sürekli para harcamak istemeyen Tesla, en temiz enerji kaynağı olan güneşi tercih etti. Yani büyük bir ihtimalle Tesla şirketi, SolarCity ile ortaklaşa çalışarak güneş enerjisi ile çalışan şarj istasyonları kuracak.

Tesla'nın 2.6 milyar dolarlık hamlesinden sonra elektrikli otomobil sektöründe büyük gelişmeler yaşabilir. Bu gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın!

Tesla Model 3 ile İlgili Yeni Dedikodular Var

Tesla'nın Otomatik Pilotu Bu Kez Hayat Kurtardı 

YORUMLAR