Tesla Hızlı Şarj İstasyonlarının Sayısını Artırmaya Başladı

Tesla Hızlı Şarj İstasyonlarının Sayısını Artırmaya Başladı

Tesla, ürettiği elektrikli otomobillere gösterilen rağbetin artması sonucu şarj istasyonlarını, özellikle de Supercharger adı verilen hızlı şarj istasyonlarını Amerika Birleşik Devletleri ve dünya genelinde artırmaya başladı.

Tesla'nın bu girişiminde Model 3 adlı ekonomik sayılabilecek yeni elektrikli otomobilinin piyasaya çıkmasının yaklaşması da önemli bir rol oynuyor. Çünkü Model 3 şimdiden çok fazla talep aldı ve bu da yollardaki Tesla otomobillerin sayısının daha da artacağı anlamına geliyor. Böylelikle ortaya çıkacak olan şarj istasyonu ihtiyacını Tesla şimdiden gidermeye başladı.

Tesla ilk olarak ABD'de Boston'da 8 adet ve Chicago'da ise 10 adet yeni hızlı şarj istasyonlarını devreye aldığını, bu istasyonların araç başına 72kW güç sağlayabildiğini belirtti. Yani aynı istasyona başka bir araç gelse bile şarj hızında bir düşüş olmayacak. Aynı zamanda bu istasyonların 45-50 dakika civarında Tesla'nın elektrikli otomobillerine tam şarj sağladığı da açıklandı.

Bu istasyonlar yenilikçi ve akılcı tasarımları sayesinde pek fazla yer kaplamadıkları için dar park alanlarında bile bulunabilecekler. 24 saat boyunca hizmet veren bu hızlı şarj istasyonlarını Tesla'nın otomobillerindeki harita yazılımı hemen bulup sürücülerini rahatça o adrese yönlendirebiliyor. Bizim ülkemizdeki Tesla Supercharger hızlı şarj istasyonlarının ise nerelere konumlandırılacakları bu link üzerinden görüntülenebilir.

Tesla Model S'in Menzil Rekoru Yeniden Kırıldı

Tesla Model 3 Anahtarsız Olarak Satılacak!

YORUMLAR