Tesla İşin İçinden Çıkamayınca, SpaceX'ten Yardım İstedi

Tesla İşin İçinden Çıkamayınca, SpaceX'ten Yardım İstedi

Herhalde bir şirketinizin olmasından daha iyi bir şey varsa, o da birden fazla şirketinizin olmasıdır. Elon Musk ve şirketleri son yıllarda teknoloji haberlerinde çokça yer kapladı. Öyle ki, ben bunları yazarken Musk, bir yerlerde yeni bir şirket daha kuruyor bile olabilir.

Dün Tesla Global Satış ve Servis Başkanı Jon McNeill’in yaptığı açıklamalara göre, Musk’ın şirketleri arasında ciddi bir iş birliği mevcut. Üstelik sadece malzeme alış verişi üzerine değil. McNeill aralarındaki iş birliğini, “Geçtiğimiz hafta üretimde alüminyum döküm bir malzemenin kalitesini ölçmekle ilgili bir problem yaşadık. Ve bu SpaceX'in nasıl yapılacağını bildiği bir şey. Ekibimiz SpaceX ekibine ulaştı, SpaceX ekibi bazı ultrasonik algılayıcılar sağladı, böylece hızlı bir şekilde düzeltici önlemler alabildik." şeklinde örnekliyor.

Hatırlarsanız, Kasım 2013'te Tesla işçileri, düşük basınçlı alüminyum döküm presindeki arıza sonrasında dökülen sıcak metalden dolayı yaralanmıştı. Her ne kadar Tesla arabalar, SpaceX ise roketler üzerine uzman olsa da, iki şirketin ortak profesyonellik alanına girenler içerisinde alüminyum dökümü yalnızca küçük bir örnek. Üstelik Musk’ın bütün şirketlerini düşünecek olursak, diyelim ki SpaceX o gün meşguldü, “Canım bana Boring Company’i bağla, yok mu? Bak bakayım Neuralink’tekiler çözebilecek mi? Hay allah, neyse en kötü Solar City’de vardır birileri…” Arkadaşlar liste burada çok uzuyor, lakin ben o kadar maaş almıyorum. Anlayacağınız, Musk’ın şirketleri editörün elini yoruyor.

SpaceX'in Falcon 9 Roketi İkinci Kez Dünya'ya Döndü

Tesla Model 3 Anahtarsız Olarak Satılacak!

Elon Musk, Projesi Kapsamında Yer Altına İlk Arabayı İndirdi

YORUMLAR