Tesla Model 3 ile İlgili Yeni Dedikodular Var

Tesla Model 3 ile İlgili Yeni Dedikodular Var

Tesla'nın merakla beklenen yeni sedanı Model 3, lansman tarihi yaklaştıkça insanları heyecanlandırmaya başladı. Daha öncelerde yaptığı açıklamalarla Model 3'ün diğer arabalara benzemeyeceğini söyleyen Elon Musk, Model 3 ile oldukça iddialı.

Geçtiğimiz aylarda adı ortaya çıkan ve çıktığı hafta içerisinde yaklaşık 400 bin ön sipariş alan Model 3'ün teknik detayları ve tasarımı hala bilinmiyor. Merakla beklenen Tesla Model 3 hakkında açıklamalar yapan Tesle CEO'su Elon Musk, "Model 3 diğer arabalara benzemeyecek" sözleriyle de akıllarda soru işaretleri bıraktırmıştı. Zaman içerisinde çeşitli prototipleri ortaya çıkan Model 3'ün geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir iç tasarım resmi Reddit üzerinde ortaya çıktı. Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran arabanın bir de videosu şu an internet üzerinde dolaşıyor.

Ortaya çıkan resime bakıldığında aracın içerisinde sadece bir direksiyon ve 15 inç'lik bir tablet ekran yer aldığı görülüyor. Oldukça sade bir iç tasarımı oduğu görülen araç, aynı zamanda bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünüyor ve Elon Musk'ın dediği gibi diğer araçlardan oldukça farklı. Sürücü ile araç arasındaki etkileşim 15 inç'lik tablet sayesinde gerçekleşiyor ve sürücü, araç hakkındaki tüm bilgilere bu ekrandan ulaşabiliyor. Minimalist bir tasarım ile bezenen Model 3'ün aynı zamanda sürücüsüz hareket edebilme yeteneklerinin de olduğu yapılan spekülasyonlar arasında yer alıyor. Öte yandan aracın test edilirken çekilmiş bir amatör videosu aşağıda yer alıyor.

Tesla'nın en geç 2017 yılına kadar iki yüz bin yeni Model 3'ü sahiplerine teslim etmesi bekleniyor. Yapılan sızıntıların doğru çıkmasıyla beraber hayalini kurduğumuz arabaların hayatımıza girmeye başladığını da görmüş olacağız.

Xiaomi Katlanabilir Elektrikli Bisikletini Tanıttı

Bulaşık Yıkayabilen Robot: SpotMini


YORUMLAR