Tesla Model S En Çok Satan Sedan Oldu

Tesla Model S En Çok Satan Sedan Oldu

Açıklanan üçüncü çeyrek satışlarına göre; Tesla Model S, geniş marj ile Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan lüks sedan olmayı başardı. Satışlarını bir önceki çeyreğe göre %59 arttıran şirket, büyük bir başarının da altına imza atmış oldu.

Tesla, bu finansal çeyrekte 9,156 adet Tesla Model S satmayı başardı. Lüks sedan kategorisinde oldukça iyi bir rakam yakalamayı başaran Model S'in arkasından gelen ikinci isim ise Mercedes-Benz S-Class oldu. Alman markasının S-Class'ının satışı, 4,921'de kaldı. S-Class'ın satışından da görebildiğimiz gibi Model S, kendisini izleyen rakibini neredeyse ikiye katlamış. En çok satan lüks sedan listesinin üçüncü sırasında yer alan BMW 7-Serisi'nin satış rakamı da 3,643 olarak kayıtlara geçmiş.

Tesla daha önce yaptığı açıklamayla üçüncü finansal çeyrekte Dünya çapında 8,691 Model S sattığını açıklamıştı. Amerika'dan gelen resmi verilerle karşılaştırdığımızda şirketin yüzde 55 gibi büyük bir payı Kuzey Amerika'da sattığını görebiliyoruz. Şirketin yakaladığı bu başarıyı es geçmemek gerekiyor. Hemen aşağıda görebildiğiniz listeye bakarsanız, Tesla'nın BMW, Mercedes, Audi, Porsche, Maserati gibi devasa şirketleri ve gerçekten lüks araçları geçtiğini görebilirsiniz. Bunu elektrikli bir motorun yapması da gerçekten sevindirici. 

Tesla Model S Test Sürüşünde Alev Aldı

Tesla'nın Otomatik Pilotu Rahatsızlanan Sürücüsünü Hastaneye Götürdü

Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

YORUMLAR