Tesla Model S Test Sürüşünde Alev Aldı

Tesla Model S Test Sürüşünde Alev Aldı

Elektrikli araba denilince artık akla gelen tek isim olan Amerikalı otomobil üreticisi Tesla, yeni modeli için hazırlıklara tam gazıyla devam ediyor. Fakat Tesla Model S'in test sürüşleri sırasında küçük bir sıkıntı yaşandı ve araç alev aldı.

Elektrikli motorlar kullanarak, günümüz spor otomobilleri kadar güç üretebilmesiyle ilk kez gündeme gelen Tesla, ardından ürettiği modellerde de lüks ve performansı korumayı başardı. Az sayıda üretiliyor olsalar bile üretiminden kısa süre sonra tükenen otomobiller, Dünya'mı için de umut ışığı olmaya devam ediyorlar. Daha önce çıkardığı modellerden bir tanesi olan Model S'i yenileyerek tekrar piyasaya sürecek olan şirket, bu model için test sürüşleri de yapmaya devam ediyor.

Fransa'nın Atlantik kıyısında bulunan şehri Biarritz'de gerçekleştirilen test sürüşleri sırasında, normalden daha az mesafe yapabilen bir motorla gerçekleştirilen testler sırasında beklenmedik olaylar yaşandı. Test sürüşü sırasında arabanın içerisinde bulunan üç kişinin önce yüksek bir gürültü duyduklarını söyleyen Tesla yöneticileri, ardından arabanın şarj ile ilgili bir sıkıntı olduğunda ikaz veren lambayı yaktığını ifade ettiler.

Uyarı ışığının yanmasından sonra arabadan dumanlar çıkmaya başladı ve içindeki üç kişi aracı terk ederken, dumanların hemen ardından araç ormanlık bir alanda yanmaya başladı. Bunun bir üretim hatası olabileceğini söyleyen Tesla ise araştırmaya başladıklarını ve problemi en kısa sürede ortaya çıkaracaklarını söyledi. Bir reddit kullanıcısı ise arabanın yandığı anlara dair bir görüntü de paylaştı.

Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

Tesla'nın Otomatik Pilotu Bu Kez Hayat Kurtardı

Tesla Otomatik Pilotunun Yaptığı Kazanın Sebebi Belli Oldu

YORUMLAR