Tesla Model X Test Sürüşünde Kameralara Yakalandı

Tesla Model  X Test Sürüşünde Kameralara Yakalandı

Tesla’nın tamamen elektrik enerjisiyle çalışan yeni modeli Tesla Model X, Kaliforniya’da test sürüşünde kameralara takıldı. Biraz kamufle edilmiş olsa da aracın Tesla Model X olduğu kesin. Palo Alto, Silikon Vadisinin yakınlarında yolda sakin bir sürüş halinde kameralara takılan Tesla Model X’in önemli bazı parçaları, markası ve karakteristik özellikleri gizlenmişti. Ancak yine de daha önce tanıtımlardan bildiğimiz şekli, son derece sessiz oluşu nedeniyle aracın Tesla Model X olduğu doğrulandı. 

Tesla Model X daha önce platformlarda boy göstermiş olsa da, aracın tekerleklerini asfaltta gören olmamıştı. Yolda rastlanan modelin daha henüz son rötuşlarının yapılmamış olduğu da dikkat çekiyor.

Tesla Model X, 2015 yılının ikinci yarısında galerilerde olacak. Çıkış tarihi birkaç ertelenen Tesla Model X’in piyasaya bu kez zamanında çıkacağı konuşuluyor.

Eklektikle çalışan SUV Tesla Model X, Amerika’da en çok beklenen araçlardan biri. Tesla Motors, Roadster adını verdiği performanslı elektrikli otomobiliyle dünya çapında popüler marka haline gelmişti. Daha sonra Tesla Model S ile elektrikli araba piyasanın en önemli markalarından biri haline geldi.

Tesla Model X için 40, 60 ve 85 kWh gücünde 3 farklı batarya seçeneği sunuyor. Bu bataryalar 250, 370 ve 514 kilometre menzil sağlıyorlar.

Tesla'dan Model S İçin Eşi Görülmemiş Kontrol Paneli

Apple Hissedarları Tesla Motors'u Satın Almak İstiyorlar

Tesla Neden Apple Watch Yerine Android Bir Cihaz Seçti?

YORUMLAR