Tesla Model X'in Çarpışma Testinde Şaşırtıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı

Tesla Model X'in Çarpışma Testinde Şaşırtıcı Sonuçlar Ortaya Çıktı

Sahip olduğu teknolojilerle arabaların geleceğini belirleyen ve araç sektörünü de dilediği gibi yönlendiren Tesla, geliştirdiği arabaları teknolojiyle donatmanın yanı sıra araçtakilerin güvenliklerini de ön planda tuttuğunu yine kanıtladı.

Hatırlayacağınız üzere elektrikli araçların yaygınlaşmasında aktif rol oynayan Tesla, geçtiğimiz dönemlerde Model S'i çarpışma testine sokmuş ve elde ettiği sonuçlarla da ne kadar güvenilir bir araç olduğunu kanıtlamıştı. Teknolojisiyle sektörün önde gelenleri arasına yerleşmeyi de başaran Tesla, elektrik araçların bugünlere gelmesindeki en büyük etmen de diyebiliriz. Elektrikli araçların sürüş deneyimlerini bir hayli geliştiren ve sürücü rahatlığını üst seviyelere kadar çıkaran Tesla, aynı zamanda otonom sürüş kabiliyetine en yakın araçları da üretiyor.

Buraya kadar her şey istenildiği gibi gidiyor. Ancak arabaların ne kadar güvenli olduğu sorusu akıllara geldiğinde cevabı yine Tesla veriyor. Geçtiğimiz dönemde Model S ile beş yıldızlık güvenlik derecesi elde eden Tesla, bu sefer Model X ile tüm testlerde rekor kırdı. Tüm test gruplarından beş yıldız alan Model X, güvenli olmasıyla bilinen Volvo'ya kafa tuttu da diyebiliriz. Ulusal Karayolu Trafik Güvenlik İdaresi tarafından 56,3 Km/h hızla yapılan çarpışma testinde, sürücü ve yolcular en az sakatlanma olasılığına sahip oldukları gözlemlendi ve böylece Model X'e en güvenli SUV rozeti takıldı. Yeni bir rekora imza atan Model X'in çarpışma testini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Elon Musk, Tesla'nın Yeni Aracı 'Model Y' Hakkında Müjde Verdi

Toyota ve Tesla Yollarını Tamamen Ayırdı

YORUMLAR