Tesla'nın Satışları 2019 Yılında Yoluna Girecek Mi?

Küresel ısınma ve diğer çevre felaketlerini önlemek için elektrikli araç formülünü ön plana çıkarmaya çalışan Tesla şirketi, ilginç günlerden geçiyor. Kuruluş, Elon Musk’ın en değerli şirketleri arasında yer alırken aynı zamanda 2019 yılında zarar etme ihtimali ile de karşı karşıya. İşte haberimizin detayları.

Tesla şirketi  2019 yılının ilk çeyreğinde, 63 bin arabayı teslim etmesine rağmen sayı olarak yeterli olmadı. 2018'in son çeyreğinde teslim edilen araçlardan %30 daha düşük olan bu rakam, Tesla yöneticilerini de memnun etmiyor. Şirket ikinci çeyrekte 90 bin satış rakamını görmeyi çok istiyor.

Tesla satışları artırmak istiyor

Otomotiv şirketleri ile ilgili en çok dikkat edilen konu genellikle arz ve talep arasındaki denge oluyor. Eğer talep çok olursa, sizin de ona göre bir arz etmeniz gerekir. Ancak otomotiv şirketleri araba alımlarını daha da artırmak istiyor.

2018 yılında BMW, ABD'li 18 araba ve kamyonetin oluşan serisi ile 311 bin rakamına ulaştı. Elektrikli araç şirketi olan Tesla ise bunu 200 bin araç satışı ile takip etti. Bu nedenle Elon Musk’ın bu konuda başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yatırımcının en çok önem verdiği konulardan birisi de yatırımcı bulmasıdır. Şirket daha fazla yatırımcı bulmak için gözünü dünya kuruluşlarına dikti. Peki sizce de Tesla şirketi herhangi bir güvenlik sorunu olmadan Mars gezegenine iniş sağlayabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.