Tesla, Otomobil Üretimi ve Satışında Kendi Rekorunu Kırdı!

Tesla, Otomobil Üretimi ve Satışında Kendi Rekorunu Kırdı!

Tesla Motors, senenin üçüncü çeyreğini kapsayan verilerin açıklanmasıyla otomobil üretimi ve satışında kendi rekorunu kırdığını duyurdu.
Elektrikli otomobiller üreten Tesla, senenin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan ikinci çeyreğe kıyasla otomobil satışını yüzde 70 oranında arttırdığını açıkladı. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplamda 24.500 otomobil satışı gerçekleştirdiğini bildiren şirket, 15.800 adet Model S ve 8.700 Model X SUV satmayı başarmış.

Satışta olduğu kadar üretim konusunda da artış yakalayan Tesla Motors, üçüncü çeyrekte 25.185 otomobil üretmiş. İkinci çeyrekte üretilen otomobil sayısı sadece 18.345'ti.

Tesla, otomobil satış rakamlarını arttırabilmek adına Ağustos adında iki senelik ödeme planlamasını müşterilerine sunduğunu açıklamıştı. Bu planlama sayesinde ayda 593 dolardan başlayan fiyatlarla Tesla'nın mükemmel otomobillerinden birisini satın alabilmek mümkün. Bu ödeme planlamasının Tesla'nın üçüncü çeyrekteki satışlarını ne kadar etkilediği bilinmiyor ancak şirketin rekor kırmasında payı olduğu kesin.

Tesla Otomobili Uzaktan Ele Geçirip Kontol Ettiler

Tesla, Elektrik Faturası Derdini Sonlandıracak Projesini Duyuracak

Tesla'nın Yeni Arabası Dünyanın En Hızlısı

YORUMLAR