Tesla P85D'nin Deli Modu İnsanı Gerçekten Deli Ediyor

Tesla P85D'nin Deli Modu İnsanı Gerçekten Deli Ediyor

Elon Musk, Tesla Motors'un arkasındaki dahi, Tesla P85D elektrikli aracını şimdiye kadar süper otomobillerin ulaştığı süratlere ulaştırmayı başardı. Aracın içine yerleştirilmiş kameralar, aracın içinde bu sürate verilen tepkileri yakaladı.

3,2 saniyede 100 km hıza ulaşabilen Tesla P85D'nin içinde yerleştirilen kameralar, aracın kalkışından itibaren insanların tepkilerini kaydetti. 

Tesla P85D’nin 'insane' (deli-çılgın) modu adı verilen sistemi arabanın süper otomobiller kadar hızlı kalkmasını ve son derece süratle yola devam edebilmesini sağlıyor. Tesla'nın yeni modelinin bu hıza ulaşması elektrikli arabaların hiç de hafife alınmaması gerektiğini gösteriyor. 

Tusk'ın dün attığı bir twit, Tesla P85D sahibi bir arkadaşının aile fertlerini arabaya bindirip test sürüşüne çıkarmasını gösteriyor. Buraya kadar her şey normal. Ancak ne zaman 'insane' sürüş modu açılıyor o zaman arabanın içindekilerin yüzlerindeki dehşet ve heyecan, Tesla P85D’nin ciddi bir sürate ulaştığını ispatlıyor. 

Tesla P85D'nin iki farklı sürüş modu var. Biri 'sport' bir diğeri 'insane'. Sport mod kullanım sırasında akıcı ve rahat bir sürüş sağlarken aniden 'çılgın' moda geçmek insanda bir anda roketle fırlatılıyormuş hissi uyandırıyor. Aşağıdaki videoda Tesla P85D'nin tanıtım ve  test sürüşünü de izleyebilirsiniz.

Tesla Model S Fotoğrafları

En Hızlı Tesla Modeli Ortaya Çıktı: Tesla D

Tek Şarjla 640 Kilometre Gidiyor

SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor

YORUMLAR