Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

Tesla'nın Bir Sonraki Arabası SUV Modeli Model Y Olacak

Tesla'nın bu senenin başlarında duyurduğu lüks sedan modeli Tesla Model 3'ün hazırlık aşaması devam ediyor. Otomobilin de 2017'nin sonlarına doğru piyasada olması bekleniyor. Tesla sevenlerin merakla beklediği Model 3'ten sonra piyasaya çıkacak olan yeni otomobilin de compact SUV Tesla Model Y olacağı söyleniyor.

Elektrikli otomobil sektörüne yeni bir soluk getiren ve bu konuda şüpheleri olan herkesi kendi tarafına çekmeyi başaran Tesla, yeni modellerini hazırlamaya da devam ediyor. 2016'nın başında seda modeli Tesla Model 3'ü duyuran ve aldığı ön siparişlerle büyük bir rekor kıran şirketin kurucusu ve CEO'su Elon Musk, bir sonraki hedeflerini de açıkladı. Musk'ın yaptığı açıklamaya göre bir sonraki model Tesla Model Y olacak.

Bugüne kadar lüks sedanlar üreten ve bunları layıkıyla satan şirket, 2017'den sonra bir compact SUV modeli olacak olan Model Y üzerinde çalışmaya başlayacak. Fakat bu otomobilin hemen çıkması beklenmiyor. Çünkü yine Musk'ın yaptığı açıklamada, Model Y'nin geliştirme süreci, Model 3'ün piyasaya sürülmesinden sonra başlayacak. Bu sebeple yeni otomobilin 2020'den önce çıkması beklenmiyor.

Normal SUV modellerine göre daha küçük boyutlara sahip olan "Compact SUV", daha fazla özellik sunmalarıyla tanınıyorlarHem şehir için hem de arazi kullanımı için tasarlanan bu modeller, motor hacimleri ve güçleriyle normal SUV'lar ile yarışabilecek kapasitede oluyorlar.

Tesla Otomatik Pilotunun Yaptığı Kazanın Sebebi Belli Oldu

Tesla'nın Otomatik Pilot Sistemi Sahibini Öldürdü!

Tesla Model 3, Bir Günde Milyar Dolarlar Kazandırdı

YORUMLAR