Tesla'nın Elektrikli Kamyonu 480 Km Yol Yapabilecek

Tesla'nın Elektrikli Kamyonu 480 Km Yol Yapabilecek

Elektrikli otomotiv üreticisi Tesla, Eylül ayında elektrikli kamyonlarını tanıtacağını açıklamıştı. Ancak sızdırılan bazı bilgilere göre, Tesla'nın elektrikli kamyonunun tek şarjla 320 ile 480 kilometre arası yol gidebileceği iddia ediliyor.

Orta uzaklıktaki mal taşımaları için başarılı bir alternatif olarak tasarlanan Tesla'nın elektrikli kamyonu, diğer tüm elektrikli araçlarının da en büyük problemi olan menzil sorununu aşabilirse gelecekte taşımacılık sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olabilir.

Uzun mesafe yol yapan standart benzinli kamyonlar, depolarının tam dolu hali ile neredeyse 1600 km yol yapabiliyor. Elektrikli Tesla kamyonları ise şu anki iddialara göre, maksimum 480 km yol yapacak. Elektrikli taşımacılık için hiç küçümsenmeyecek bu rakam doğrulanırsa, pek çok taşımacılık şirketinin tercihi bu kamyonlar olacaktır.

Eylül ayında karşımıza çıkacak olan elektrikli kamyon modeli eğer sürücüsüz araç teknolojilerine de sahip olursa uzun yol şoförlerinin işlerini ellerinden alabilir. Taşımacılık şirketleri adına sürücüsüz araç güzel bir teknoloji olabilir ancak pek çok insanın işsiz kalma ihtimali de bulunuyor. 

97 Yaşındaki Adamın Tesla ile İmtihanı

Fisker'ın Tesla'ya Rakip Elektrikli Otomobili CES 2018'de Tanıtılacak

YORUMLAR