Tesla'nın Model S Arabası Şarj Esnasında Yandı, Bitti, Kül Oldu!

Tesla'nın Model S Arabası Şarj Esnasında Yandı, Bitti, Kül Oldu!

Elektrikli araba üretmek için tüm gücüyle çalışan Tesla, test arabalarını denemek için uğraşırken bazı sıkıntılarla da mücadele etmek zorunda kalabiliyor. Tesla'nın Model S ismini taşıyan elektrikli arabası şarj olurken aniden yanmaya başladı.Tesla diğer otomobil şirketlerine oranla daha çevre dostu ve daha kullanışlı arabalar üretmek istiyor. Bunun için geliştirmelerine devam eden şirket, geçtiğimiz günlerde üzücü bir kaza ile karşılaştı.

Norveç'te hizmet veren geçici bir şarj istasyonunda arabasını şarj etmek isteyen bir kişi hayatının hatasını yaptı. Adam arabasını şarj olur halde bırakıp uzaklaştıktan hemen sonra Tesla marka Model S ismini taşıyan elektrikli arabası alev aldı. Olaya anında müdahale eden itfaiye büyük bir faciayı önlemiş oldu. Nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı şarj esnasında yanmaya başlayan Tesla Model S arabası ise büyük kargaşaya yol açtı. Yangından sonra insanların aklında "elektrikli arabalar ne kadar güvenli", sorusu oluşmaya başladı. 

Akıllı araba üreticisi Tesla, olaydan sonra araştırma ekibini Norveç'e gönderdi ve yangının neden çıktığını bulmak için çalışmalara başladı. Araştırma bittiğinde açıklama yapacağını söyleyen Tesla, olayı çok yakından takip ediyor. Norveç'te yaşayan insanlar ise yangının geçici şarj istasyonu yüzünden çıktığını iddia ediyorlar. 

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR