Tesla'yı Bitirecek 600 Beygirlik Elektrikli Araba Porsche Mission E Tanıtıldı

Tesla'yı Bitirecek 600 Beygirlik Elektrikli Araba Porsche Mission E Tanıtıldı

Yıllardır dünyanın en prestijli spor arabalarını tasarlayıp üreten Porsche elektrikli spor arabası Mission E’yi Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

İç ve dış tasarımıyla son derece ergonomik çizgilere sahip olan dört çekerli Porsche Mission E, Tesla’nın ürettiği ve tasarladığı tüm elektrikli araba sersine tek rakip olarak gösteriliyor. 600 beygir motor gücüne sahip olan ve 90km’ye 3.5 saniyede çıkan Porsche Mission E, 15 dakika içerisinde yüzde 80 şarj edilebiliyor. Porsche Mission E 500 km boyunca bu seviyede yol kat edebiliyor.

Tesla Model S serisi de aynı menzili yapabilen nadir elektrikli arabalardan biri ayrıca Tesla Model 6, 90km’ye 2.8 saniyede ulaşabiliyor. Ancak unutulmaması gereken nokta şu, Porsche Mission E henüz konsept bir araba, yollara çıkabilmesi için daha zamana ihtiyacı var. Ancak aerodinamiği açısında Porsche tecrübesine sahip kasası ve mükemmel iç tasarımıyla Tesla S serinin tek rakibi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.  Porsche Mission E’nin tüm istemleri ve aksamı elektrikle çalışıyor. Arabada mekanik hiçbir sistem bulunmuyor.

Porsche Mission E araba endüstri devinin tasarladığı ilk elektrikli araba olma özelliğini de sahip.

İşte Porsche Mission E:

Tesla'dan Model S İçin Eşi Görülmemiş Kontrol Paneli

Porsche Mission E, Tesla'ya Meydan Okuyor

YORUMLAR