TestFlight Yenilenen Haliyle Yayında

TestFlight Yenilenen Haliyle Yayında

TestFlight, geliştiricilerin yakından tanıdığı uygulamalardan bir tanesi ve birçok firmaya ürettikleri uygulamaları yayına almadan önce test etme şansı sunmakta. Mobil dünya gittikçe gelişiyor ve rekabetin bu denli kızıştığı bir ortamda yapılacak herhangi bir hataya yer yok. Hal böyle olunca uygulamanın geliştirilme süreci büyük önem arz ediyor.

iOS 8’in 9 Eylül’deki lansmanına kısa bir süre kala en az onun kadar merakla beklenen TestFlight uygulaması da yenilenmiş haliyle yayına alındı. Elbette bu uygulama herkese hitap etmediği için biraz sönük kalmış olabilir fakat uygulama geliştirmeye merakı olanlar söz konusu uygulamayı dört gözle bekliyordu.

TestFlight temel olarak üreticilere tasarladıkları uygulamaları App Store’da yayınlamadan önce test etme ve yönetim işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilme imkanı sunuyor. Geliştiriciler TestFlight üzerinde birden fazla versiyonla çalışabiliyor ve kullanıcılar herhangi bir güncelleme yapılırsa otomatik olarak haberdar ediliyor.

TestFlight hakkındaki gelişmelere ek olarak Apple bir de HomeKit ve HealthKit standart operasyon prosedürlerini de açıklığa kavuşturdu. Hatırlarsanız Apple geçtiğimiz hafta HealthKit tabanlı uygulamaların kullanıcıların kişisel bilgilerini reklam yoluyla paylaşmasını engellemişti.

YORUMLAR