The Angry Birds Filmi, Oyununun Bir Senede Kazandığını Bir Haftada Kazandı

The Angry Birds Filmi, Oyununun Bir Senede Kazandığını Bir Haftada Kazandı

Rovio’nun popüler oyun serisi Angry Birds ticari zincirinin Hollywood’a kadar uzaması şirketin son derece işine yaradı. The Angry Birds Movie beyazperdeden oyun itibarını Rovio’ya geri iade etmeyi başardı.

The Angry Birds Movie 151 milyon dolar hasılatı zorluyor. ABD’de 40, diğer ülkelerde 112 milyon dolar gişe başarısı yakalayan film uygulama marketlerinde de canlılık yaşanmasına sebep oluyor. Uzun bir süre daha da bu dopingi verecekmiş gibi görünüyor. Rovio’nun geçen ay açıkladığı mali raporlara göre şirketin yıllık toplam geliri yaklaşık 162 milyon dolar kadardı. Rovio aynı dönem için 15 milyon dolar zarar açıklamıştı.  Ancak Angry Birds Movie 10 gündür gösterimde olmasına rağmen filmden elde edilen gelir, Rovio’unu Stars başta olmak üzere Battle Bay, Love Rocks Starring Shakira, Nibblers ve Retry oyunlarının toplam gelirinden çok daha fazla. Ancak Rovio filmin prodüksiyon ve pazarlaması için 170 milyon doları gözden çıkarmıştı. Bir haftada yatırdığını geri almış gibi görünüyor.

Aslında popüler bir oyunun oldukça eğlenceli bir devşirmesi olan Angry Birds Movie’nin kazancının, daha da artabileceği şimdiden belli oldu. Bu durumun oyunların markette ilgiyi artırmaya devam edeceği de yadsınamaz.

Son bir yılın en iyi filmleri sıralamasında 66’ıncı sıraya oturmayı başaran Angry Birds Movie, yapımcısı Rovio için de hem film telif hakkından hem de oyunun marketlerde tekrar popüler olmasından dolayı oldukça karlı bir yatırım oldu. 

Bu arada meraklısına küçük bir not, ABD'de son hafta gişe yapan filmleri şöyle sıralanıyor.

1. X-Men: Apocalypse - 20th Century Fox - $103.3M

2. Angry Birds Movie, The - Sony - $94.5M

3. Captain America: Civil War - Disney - $63.8M

Rovio'nun Yeni Oyunu Jolly Jam Yayınlandı

Angry Birds Filminin Fragmanı Gelmiştir!

YORUMLAR