The Climb Baş Döndürücü Bir Sanal Gerçeklik Deneyimi Yaşatacak

The Climb Baş Döndürücü Bir Sanal Gerçeklik Deneyimi Yaşatacak

Crytek'in 1999 yılında Cevat, Avni ve Fuat Yerli kardeşler tarafından kurulduğunu biliyorsanız oyunlarına da mutlaka aşinasınızdır. Yine de hatırlatmadan geçmeyelim; daha önce karşımıza Crysis, Far Cry ve Ryse:Son of Rome gibi oyunlarla çıkan şirket büyük başarılara imza atmıştı. Son dönemlerde yaşadığı ekonomik zorlukların da üstesinden gelen Crytek'in oyunseverleri heyecanlandıracak yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyduk: The Climb

Crytek firmasının elinden çıkıpta muazzam grafiklere sahip olmayan bir oyun yoktur. Çünkü şirketin gözbebeği CryEngine oyun motoru ile geliştirilen oyunlar, görsel veya çevresel detay açısından oyuncular nezdinde her zaman beğeniyle karşılandı. Üzerinden birkaç yıl geçmesine rağmen hala hayranlıkla oynadığımız Crysis veya Far Cry serileri de bu görüşü doğrular nitelikte. 

The Climb'a dönecek olursak, şirket grafik teknolojisi avantajını iyi kullanıyor ve oyunculara baş döndürücü bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak için adeta gün sayıyor. VR (sanal gerçeklik) cihazları için geliştirilen oyunda amacımız, adından da anlaşılacağı üzere tırmanış yapmak ve karakterimizi bir gözlükle kontrol etmek olacak. Ayrıca, oyunun exclusive olacağını da şimdiden söyleyelim.

Sanal gerçekliğin büyüleyici ve sürükleyici atmosferine kendimizi kaptıracağımız The Climb ile ne zaman buluşuruz kestirmek zor. Ama nasıl bir deneyim yaşatacağını merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Far Cry 5 Geliştirilecek mi?

YORUMLAR