The Economist Dünyanın En Değerli İnternet Şirketlerini Yayınladı

The Economist Dünyanın En Değerli İnternet Şirketlerini Yayınladı

İş dünyasının yakından takip ettiği Londra merkezli dergi The Economist, dünya çapında 50 ülkenin en değerli üç internet şirketini gösteren bir grafik yayınladı. Dünya devlerinin yanında listeye girmeyi başaran Türkiye'de zirvede Hepsiburada bulunuyor.

World Startup Report'un hazırladığı grafikte yer alan 50 ülkenin başında suyun başını tutan ABD yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız üzere 2014'ün en değerli şirketi olmayı başaran 410 milyar Dolar değerindeki Google'ı 186.9 milyar Dolarlık Amazon ile 183 milyar Dolarlık Facebook takip ediyor. İkinci sıradaki Çin'in en değerli şirketi Alibaba olurken, Yandex 14.4 milyar Dolarlık değeriyle Rusya'yı altıncı sıraya taşıyor.

Türkiye'nü listede yer almasını sağlayan Hepsiburada'nın 1 milyar Dolarlık değerini 200 milyon Dolarla Markafoni ve 170 milyon Dolarla Yemeksepeti takip ediyor.


Grafiğin ortaya çıkardığı ilginç verilerden biri, Google'ın pazardaki diğer 48 ülkenin en büyük şirketlerinin toplamından daha fazla değere sahip olmasıyken, bir diğeri Asyalı şirketlerin Avrupalıları geçerek zirveyi zorlaması oldu.

Google Drive 2.0 Dağıtılmaya Başlandı

Brezilya'daki Samsung Fabrikası Soyuldu

YORUMLAR