The Edge Browser: Microsoft'un Yeni İnternet Tarayıcısı Olacak!

The Edge Browser: Microsoft'un Yeni İnternet Tarayıcısı Olacak!

Bir süredir Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünde denediğimiz Project Spartan’ın adı koyuldu. Spartan artık The Edge Browser olarak bilinecek ve yakında teknik ön izleme sürümlerine gelecek.

Windows 10’un tarayıcısı Spartan Project’i denedik, hakkında “Microsoft Windows 10 Project Spartan Deneyimim Nasıl Sonuçlandı?” gibi bloglar yazdık. Proje bu zaman zarfı içinde hiçbir zaman tam anlamıyla kullanıma açılmadı. Beklentiler büyürken Project Spartan isminin de geçici olduğunu anlatmıştık. Microsoft sonunda Spartan adını The Edge olarak değiştirdi. Böylece Spartan’a veda ettik.

Tarayıcının ismi kullandığı tarayıcı motorundan esinlenilmiş. İsmin değişmesiyle beraber, logonun da keskin bir şekilde yenilendiğini, ancak geçmişe bağlı kaldığını görebiliyoruz.

The Edge Tarayıcı, Spartan’ın bıraktığı yerden devam ediyor. Spartan’da gördüğümüz her şey daha kararlı bir biçimde çalışıyor. Yeni sekme özellikleri, sekmelere hızlı göz atma, web sayfası üzerinde not alma ve daha sonradan okumak için sayfa saklama gibi özellikler, The Edge için standart hale getiriliyor. iOS ve Android platformlara da hızla uyum sağlayacağı söylenen The Edge tarayıcı, Windows 10 platformunun yeni kralı olmaya aday. 

Microsoft, Spartan'ı Kırabilene 15 Bin Dolar Verecek

Güle Güle Internet Explorer ve Hoş Geldin Spartan

Windows 10 Internet Explorer'a Nasıl Kıyacak?

YORUMLAR