The Evil Within'in PC Versiyonu 30 FPS'ye Alındı

The Evil Within'in PC Versiyonu 30 FPS'ye Alındı

Eski korku oyunlarından ilham alınarak hazırlanan, Shinji Mikami eli değimiş yeni nesil korku oyunu The Evil Within'in PC versiyonunda 30 FPS'de sınırlandırılması getirilecek. Yayıncı firma Bethesda'nın yaptığı duyuruya göre oyunun konsol versiyonları da aynı şekilde 30 FPS görüntüde oynanacak.

Oyunun geçen haftalarda öne sürdüğü PC sistem gereksinimlerine rağmen 30 FPS'de sınırlı kalacak olması performans açısından önemli bir adım olarak konsollarda da aynı yolu izliyor. Yüksek kalitede aktarım olsa dahi oyunun performansı açısından 60 yerine 30 FPS daha uygun görülmüş. Diğer şekilde firma hem sistem gereksinimleri hem de yüksek FPS oynatma çabası bakımından oyun içi performanstan ödün verebilirdi. Bethesda, The Evil Within için şu açıklamada bulundu:

"Ekibimiz son dört seneyi oyun deneyimine yoğunlaşarak oyuncular için en iyi imkanı sunmakla geçirdi."

Yine de yüksek akıcılıkla oyunu oynamak isteyen ve sistemine güvenenler için The Evil Within oyun içerisinde debug komutları bulundurarak oyunun framerate'ini arttırabilmeye imkan tanıyacak, ancak bunun önerilmediğini ve desteklenmediğini de söyleyerek kullanıcıları uyarıyorlar.

Dünya Geneli Markalarda Apple Birinci Sırada

Apple'ın Resmi Medya Etkinliğine Hazır Mısınız?

YORUMLAR