The Interview Filmi, Torrrent İle 20 Saatte 750.000 Kez İndirildi

The Interview Filmi, Torrrent İle 20 Saatte 750.000 Kez İndirildi

Son haftanın en çok ses getiren konularından olan Sony Pictures’ın hacklenmesi, Kuzey Kore ve Amerika’nın arasını bir hayli açmış durumda. Şimdilik tüm ipuçlarının Kuzey Kore’yi gösterdiği siber saldırı, The Interview filminin yayınlanmaması için yapılmıştı.

Kuzey Kore devlet başkanıyla fazlaca dalga geçilen filmin yayınlanmaması için hackerlar Sony’i bir süredir tehdit ediyor, şirket bilgilerini açıklayacaklarını ifade ediyorlardı. Tüm bu tehditlere rağmen, Amerikan hükümetinin de desteğini arkasına alan Sony, Youtube ve benzeri platformlarda filmi birkaç gündür yayınlamakta. Bu platformlardan yasa dışı olarak indirilen film ise çoktan Torrent paylaşım ağlarına düştü. İlk 20 saat içerisinde 750.000 kez indirilen film, kendi çapında bir rekor da kırıyor.

Şüphesiz ki The Interview filminin bu kadar ilgi çekmesinin arkasındaki güç, merak. Film hakkında o kadar çok şey yazıldı ve konuşuldu ki, ülkeler düzeyinde krize yol açan filmi izlemek için insan can atıyor. Bakalım Sony bu işten ne kadar zararlı çıkacak.

YORUMLAR