The Last Of Us'a Güncelleme Geldi

The Last Of Us'a Güncelleme Geldi

The Last of Us'ın 2. güncellemesi olan 1.02 update bugün itibari ile yayında bulunuyor. Bunun haber değeri taşımasının komik bir tarafı var. Çünkü bu güncelleme ile oyunun tek oyunculu kısmında yapılan değişiklik ilginç olmuş. Bunun yanında çok oyunculu olan kısımda bir çok düzeltme mevcut. Fakat singleplayer kısmında yapımcı olan Naughty Dog hata bulamamış olsa gerek, tek bir değişiklik ile karşımıza çıktılar ve bu hatadan dolayı özür de dilediler.

Peki neydi bu hata? The Last Of Us'ın bir bölümünde bulunan küçük bir ilan tahtasında bulunan bir ilanda yazan 2 adet telefon numarasıydı. Ne alaka demeyin. Çünkü bu telefon numaraları gerçek hayatta kullanılan erotik hatların numaralarıydı. The Last of Us'ı bitirdiyseniz bile muhtemelen bu numaraları görmemişsinizdir. Fakat dikkatli bir oyuncu bu numaraları görmekle kalmamış bir de merak edip aramış. Telefonun öbür ucunda müstehcen konuşmalar duyunca da bunu hemen internette yaymayı kendine bir görev bilmiş. Bunun üzerine Naughty Dog'un yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann da: "Hata yaptığımızı kabul ediyoruz ve bu güncelleme ile o numaralar silinecek." dedi. Bu numaralar da haber olunca mutlaka viral bir reklam olup aranma sayılarını arttırmışlardır.

Gelelim güncellemenin multiplayer kısmına:

-Oyunlara bağlanma özellikleri iyileştirildi. Host'tan kopma azaltıldı.

-Oyuna giriş kamerasındaki problem ve takılmalar düzeltildi.

-"Explosion Expert level 2" eklendi.

-Harita oylama süresi 30 saniyeden 15 saniyeye düşürüldü.

-Yere düşmüş bir karaktere elle saldırmanız için gereken uzaklık, normalde vurmanız gereken uzaklıkla aynı düzeye getirildi.

Xbox Live İndirim Haftası

YORUMLAR