The Last of Us'ı Bir de Böyle Oynayın

The Last of Us'ı Bir de Böyle Oynayın

Çoğu otoriteye göre gelmiş geçmiş en iyi oyunların arasında yer alan The Last of Us, bu popüleriteyi sahip olduğu atmosfer ve savaş mekanikleri sayesinde kazanıyor. Bir grup mod yapımcısı ise oyuna su tabancaları ekleyerek, bütün her şeyin nasıl değişebileceğini göstermişler.

Zombi felaketinin ardından yaşananları anlatan The Last of Us'da ana karakterlerimiz, insanlığın kurtuluşu için mücadele veriyor ve başına neredeyse gelmeyen kalmıyor. Aksiyon tarafıyla da mükemmel olan oyun, hikayesinin ilerleyişi ve duygusallığıyla da herkesden tam puan almayı başardı. Tüm bunlar bir araya gelince, ortaya gayet ciddi bir oyun çıkıyor olsa da geliştirilen tek bir mod, bütün bu ciddiliği tek kalemde silmeyi başarabiliyor. 

Oyun için çıkan ek paket Left Behind, ana hikayede çok anlatılmayan; ancak herkesin çok merak ettiği bir konuyu ele alıyordu. Ana karakterlerimizden Ellie ve onun yakın arkadaşı Riley üzerine yoğunlaşan bu paket, en az oyun kadar duygusal sahneler içeriyordu. Fakat Freako isimli bir Youtuber, yaptığı küçük mod ile bütün bu duygusallığı ve atmosferi, şirin bir su savaşına çevirmeyi başardı. Yayınladığı kısa bir videoyla The Last of Us'ın bambaşka bir halini bizlere göstermeyi başaran oyuncunun hazırladığı o videoyu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

The Last of Us için Çapraz Platform Desteği Olmayacak

The Last of Us 2013'ün En Hızlı Satan Konsol Oyunu Oldu

YORUMLAR