The Legend of Zelda Mobil Cihazlara Gelebilir

The Legend of Zelda Mobil Cihazlara Gelebilir

Popüler oyun şirketi Nintendo'dan çok yakında oyunseverleri çok mutlu edecek bir haber gelebilir. Wall Street Journal'in haberine göre, Nintendo ve Japon mobil oyun şirketi DeNA, akıllı telefonlar için The Legend of Zelda serisine dayanan bir oyun geliştiriyorlar.

Konuyla ilgili Kyoto merkezli Nintendo'dan henüz bir açıklama gelmedi. Wall Street Journal ise "şirkete yakın kaynaklardan alınan bilgilere" dayandırıyorlar. Haberde ayrıca, yine akıllı telefonlar için geliştirilen Animal Crossing oyununun 2017 yılının ikinci yarısında çıkacağı ve The Legend of Zelda'nın ise onu takip edeceği bildiriliyor. 

Bilindiği üzere The Legend of Zelda: Breath of the Wild mükemmel inceleme puanları almıştı. Nintendo Switch ile çıkış yapan oyun, tüm zamanların en başarılı yapımı yorumlarının yapılmasına neden oldu. Nintendo'dan mobil oyun ile ilgili açıklama gelir mi bilmiyoruz, ancak bunun iddiası bile bizi heyecanlandırmaya yetti.

Diğer yandan, yeni Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima'nın da modern oyun çağına ayak uyduracağını ve akıllı telefonları çok önemsediğini biliyoruz. DeNA ile yapılan anlaşma da bunun bir göstergesi oldu. Bu zamana kadar Miitomo, Super Mario Run ve Fire Emblem oyunlarını çıkaran çirket, Niantic tarafından çıkarılan Pokemon Go'dan da bazı telif ücretleri kazanıyor. 

Switch, Nintendo Tarihinde En Hızlı Satılan Konsol Oldu

YORUMLAR