The Medium PlayStation 5 İçin Geliyor

The Medium PlayStation 5 için de resmiyet kazandı. Sony konsoluna sahip olup da henüz oyunu oynayamamışsanız, Sonbahar mevsimini bekleyin.

Bugün yaşanan gelişme ile senenin başlarında satışa sunulan The Medium PlayStation 5 kullanıcılarıyla da buluşmaya hazırlanıyor. Peki oyun çıkışını ne zaman gerçekleştirecek? İşte o tarih!

Geçmişte Layers of Fear serisi ve Blair Witch ve Observer oyunlarının arkasındaki Bloober Team stüdyosunun son eseri, The Medium olmuştu. Silent Hill serisi ile Akira Yamaoka ve birçok ödül almış Arkadiusz Reikowski tarafından bestelenen müzikleri ile ilginç bir deneyim sunan oyun, bu yılın Ocak ayında PC (Steam) ve Xbox Series için satışa sunulmuş ve ilk günden de Xbox Game Pass servisine eklenmişti. 

Krakow şehrinde geçen hikayede, Marianne isimli bir karakteri yönetiyoruz. Hem gerçek hem de ruhsal bir dünyada yaşayan karakteriniz, bir çocuğun cinayetiyle ilgili bir vizyon sonrasında bu trajedinin arkasındaki gerçeği ortaya çıkartabilmek için terk edilmiş olan Niwa oteline seyahat ediyor ve cevapları aramaya başlıyor. 

Oynanış olarak ruhsal yetenekleri olan karakterimiz ile oyunda diğer karakterlerin deneyimleyemediği şeyleri deneyimliyor, duyamadığı şeyleri duyuyor ve göremediği şeyleri görebiliyor ve her iki dünyayı duruma göre aynı zamanda araştırabiliyoruz. Bu da tabii ki yepyeni bir perspektif sunuyor. Out of Body deneyimi sayesinde de, gerçek dünyada ulaşamadığınız yerlere diğer dünyayı kullanarak ulaşabilmek mümkün oluyor. Ayrıca bazı bulmacaların çözümü de sadece bu şekilde mümkün olabiliyor. 

Troy Baker’ın The Maw isimli varlığı canlandırdığı The Medium’un her ne kadar PC (Steam) ve Xbox Series için satışa sunulmuş olsa da, bildiğiniz gibi belirli bir süreliğine bu platformlarına özel olması planlanmıştı.  

Yeni Silent Hill Oyunu Bloober Team Stüdyosundan Gelebilir
OYUN

Yeni Silent Hill Oyunu Bloober Team Stüdyosundan Gelebilir

Bu yıl, psikolojik korku serisinin geri dönüş yapacağı yıl olabilir. Yakın bir zaman önce yapılan bir röportaja göre, yeni Silent Hill oyunu Bloober Team stüdyosundan gelecek.

The Medium PlayStation 5 için Ne Zaman Çıkacak?

Geçtiğimiz haftalarda ESRB (Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kuruluşu) tarafından da PlayStation 5 için derecelendirilen oyunun Sony konsoluna çıkacak olan versiyonu sonunda resmiyet kazandı. Bloober Team tarafından yapılan duyuru ile The Medium’un PlayStation 5 versiyonu sonunda ortaya çıktı. Belirtilene uyarlama aşamasında olan oyun, 3 Eylül 2021 tarihinde satışa sunulacak

Son olarak, Mart ayında Koch Media şirketi oyunun fiziksel sürümünün de planlandığını belirtmişti. Bugün yapılan duyuruda, aynı gün içerisinde Xbox Series versiyonunu kutulu alabilmek de mümkün olacak. 

 

YORUMLAR