The Pirate Bay’in Gemileri Battı mı?

The Pirate Bay’in Gemileri Battı mı?

İsveç polisi yaklaşık bir buçuk gün önce The Pirate Bay sunucularına ve ofisine eş zamanlı bir baskın düzenledi. Pireta Bay kapatıldı haberleri tüm dünya basınına yansıdı. Peki, dünya üzerinde yüzbinlerce ‘miror’u olan bir sitenin kapanması mümkün olabilir mi?

Torrentseverler dün yayınlanan İsveç ofis baskını haberlerinden sonra biraz paniğe kapıldılar. Biraz diyoruz çünkü The Pirate Bay 2006 yılından bu yana bu tür baskınlara ve site kapatmalarına alışık. Ancak ısrarla yayınını sürdürmeye devam de kararlı görünüyor. 

Her ne kadar bu sabah yayınlanan pek çok haber sitesi ’24 saat oldu Pirate Bay’den haber yo'k diye manşet atsa da, aslında site internetin bir yerlerinde hep aktif.  Yani The Pirate Bay’in gemileri batmadı üstelik tüm arşivine de gayet kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Tüm baskınlara ve kapatmalara rağmen korsan sektörünün kalesi The Pirate Bay, arkasına aldığı teknolojik yenilikler ve sürekli gelen baskıları savuşturmanın güveniyle son derece güçlendi. Daha profesyonel, sistematik ama bir o kadar da dağıtık ve anonim dolayısıyla önlenmesi, engellenmesi pek de mümkün olmayan bir hale geldi.

The Pirate Bay çökertildi haberini ilk veren web sitelerinden biri IGN olmuştu. IGN’in haberinin altındaki yorumlar ise haber çıktığı sırada Pirate Bay’den torrent indiren kullanıcıların alaycı yorumlarıyla dolu. 

BitTorrent Açıkladı: Korsan İçerik Barındırmıyoruz

Korsan Durdurulamaz

Ubisoft Korsan Korumasını Değiştiriyor

Google Korsan Dosya İndirme Sitelerine Geçit Vermeyecek!

YORUMLAR