The Sims Oyuncu Sayısıyla Şaşırttı!

The Sims oyuncu sayısı

Dünyanın en çok oynanan oyunlarının başında gelen The Sims serisi için çok uzun süredir beklenen açıklama, bugün itibarıyla yapıldı.

Serinin yayımcısı Electronics Arts, çok sevilen ve sürekli gündemde olan The Sims oyunlarının, toplamda kaç kişiye eriştiğini duyurdu.

Gerçek hayat simülasyonu olarak duyurulan The Sims, ilk olarak 2000 yılında Maxis tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından yayınlanmıştı. Şehirde yaşayan bir grup insanın hayatını yönetebildiğiniz yapım, o güne kadar hiç görülmemiş yapısıyla dikkatleri çekerken, sonraki yıllarda tam bir fenomene dönüşmüştü.

Bugüne kadar dört ana oyun ve onlarca ek paketle oyuncuların karşısına tekrar tekrar çıkan The Sims serisi hakkında açıklama yapan Electronic Arts, 31 Mart itibarıyla son bulan finansal çeyrek itibarıyla PC ve mobil platformlar üzerinde toplamda 80 milyon The Sims oyuncusunun bulunduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan uzmanlar, 7 Mart tarihi itibarıyla oynanabilir olan mobil The Sims oyununun, ilerleyen günlerde oyuncu sayısına katkısının artacağını ve 80 milyon olan rakamın iki ya da üç katına kadar yükselebileceğini söylediler.