The Walking Dead, Game of Thrones'u Geçmeyi Başardı!

The Walking Dead Korsan İzlenme 1

Bir dizinin korsan izlenme rakamları söz konusu olduğunda, Game of Thrones serisi uzun yıllardır bu alanda liderliği elinde bulunduruyordu. Ancak son istatistiklere bakıldığında The Walking Dead serisinin liderliği ele geçirdiği görülüyor.

Aslında Game of Thrones'u korsan izlenme rakamları konusunda tahtından indirebilmek ancak bu dizinin yayınlanmadığı bir yılda mümkün olabiliyor. Torrentfreak'in yıllık 'En çok korsan izlenme rakamına ulaşan diziler' listesine göre, HBO'ya ait popüler dizi The Game of Thrones'un altı yıllık liderlik serisi sona erdi.

Geçtiğimiz altı yıl boyunca liderliği elinde bulunduran dizi Game of Thrones olurken, ikincilik koltuğunda da The Walking Dead yer almıştı. Ancak 2018 yılına gelindiğinde bu kez liderlik koltuğuna The Walking Dead oturdu.

The Walking Dead Korsan İzlenme 2

Torrentfreak’in yıllık listesi, BitTorrent indirmelerini baz alarak hazırlanıyor. Ancak birçok kişinin, dizilerin bölümlerini indirmek yerine korsan yayın yapan siteler üzerinden dizi izlemeyi tercih ettiğini de dikkate almak gerekir.

Torrentfreak’ın verilerine göre, 2018 yılında en çok indirilen diziler kategorisinde ilk 10 şu şekilde sıralanıyor;

1) The Walking Dead
2) The Flash
3) The Big Bang Theory
4) Vikings
5) Titans
6) Arrow
7) Supernatural
8) Westworld
9) Legends of Tomorrow
10) Suits

DC Universe dizisi olan Titans’ın da bu listede yer alıyor olması dikkat çekici. Şimdiye kadar sadece ABD'de hizmet veren DC Universe üzerinden izlenebilen Titans, önümüzdeki dönemlerde Netflix’te de yayınlanacak. Ancak görünüşe göre Titans hayranları, dizinin Netflix’e gelişini beklemek yerine diziyi şimdiden çeşitli yöntemlerle (Torrent gibi) izlemeye başlamış bile.