The Walking Dead’in Ünlü İsmi Hayatını Kaybetti

The Walking Dead’in Ünlü İsmi Hayatını Kaybetti

The Walking Dead izleyenlerin yakından tanıyacağı bir isim olan Scott Wilson, kanserle girdiği savaşı ne yazık ki kaybetti. 50 yıl boyunca aralıksız bir şekilde oyunculuk yapan Wilson, 76 yaşındaydı.

Wilson’ın ölüm haberi, The Walking Dead’ın resmi Twitter hesabından duyuruldu. ABD’li aktör, 2011 ile 2014 yılları arasında ünlü serinin oyuncu kadrosunda bulunmuş ve dizinin en sevilen karakterlerinden Hershel Greene’e hayat vermişti.

TWD’nin ikinci, üçüncü ve dördüncü sezonlarında düzenli olarak yer alan Wilson, dizinin dördüncü sezon finalinde Vali tarafından öldürülmüştü. 

 

 

Wilson’ın,  New York Comic Con'daki “The Walking Dead” panelinde dizinin dokuzuncu sezonunda yer alacak eski oyunculardan birisi olacağını duyurulmuştu. Tüm sahneleri çekilen veteran aktörün, dizide ne şekilde görüneceği ve hikayeye nasıl dahil edileceği gibi detaylar henüz netlik kazanmadı, ancak büyük ihtimalle geçmişe ait bir sahnenin flashback’inde olacak. 

The Walking Dead dizisinin yayıncısı AMC, Scott Wilson’ın ölümüne ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Scott her zaman büyük bir aktör olarak hatırlanacak ve bizler onu tanıdığımız için kendimizi şanslı hissedeceğiz. Dizide hayat verdiği Hershel karakteri, serinin duygusal çekirdeğinde yer aldı. Kalplerimiz ailesi ve onu seven milyonlarca hayranıyla beraber. Scott’ı çok özleyeceğiz”