The Walking Dead Oyununun 3. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

The Walking Dead Oyununun 3. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

İnternette ve televizyonlarda en çok izlenen dizilerden olan The Walking Dead'in resmi video oyununun yeni sezonu için çok beklememize gerek kalmayacak. Hatırlanacağı üzere Minecraft: Story Mode, The Wolf Among Us, Game of Thrones, Tales from the Borderlands, Back to Future gibi başarılı macera oyunlarının geliştiricisi Telltale Games, 2012 yılının Kasım ayında The Walking Dead video oyununu beğenimize sunmuş ve bu oyunla ödül alarak oyun severlerin büyük beğenisini kazanmıştı. Telltale Games oyunlarının ortak özelliği olan oyuncu tercihlerine dayalı hikaye örgüsü, kritik kararlar almamızı gerektiren anlar The Walking Dead çizgi romanlarının karakteriyle güzel bir şekilde uyuşuyordu. Bu sayede The Walking Dead oyunu başarılı bir macera oyunu olarak öne çıkmıştı.

Telltale Games, The Walking Dead oyununu tıpkı televizyon dizisi gibi sezonlar halinde yayınlamaya başlamıştı. 2012 yılında yayınlanan ilk sezonun ardından takip eden sene olan 2013'te 2. sezonun bölümleri yayınlanmaya başlamış, 2014'ün Nisan ayına kadar 2. sezon bölümleri karşımıza çıkmıştı. Sezon 2'yi bitirdikten sonra gözler sezon 3'e yönelmişti. Yine  2014 yılında duyurulan sezon 3'ün çıkış tarihi ise kesinlik kazandı. Telltale Games'in yetkililerinden olan Job Stauffer Twitter'dan  yaptığı duyuruda The Walking Dead Season 3'ü önümüzdeki sonbahar ayında oynayabileceğimizi açıkladı. Bunun yanında firmanın üzerinde çalışmakta olduğu yeni Batman oyunu da bu yaz çıkış yapacak.

The Walking Dead oyununun 3. sezonunda da yine bizi diziden farklı bir hikaye çizgisi ve farklı kahramanlar bekleyecek. Telltale, 2. sezonun ardından dizideki Michonne kahramanına odaklanan bir ara seri de yayınlamıştı ve aradaki boşluğu böyle doldurmuştu.

YORUMLAR