The Witcher 3'ün Kart Oyunu Gwent, Kendi Başına Oyun Oluyor!

The Witcher 3'ün Kart Oyunu Gwent, Kendi Başına Oyun Oluyor!

2015'in en iyi oyunu seçilen The Witcher 3: Wild Hunt'ın geliştiricisi CD Projekt RED, Witcher 3'te yer alan kart oyunu Gwent'i ayrı bir oyun olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor! Gwent the Witcher Card Game, E3 2016'da ilk kez tanıtılacak.

Daha önceden firmanın E3'te hiç denemediği bir oyun türünü duyuracağı söyleniyordu, yeni haberlere göre Gwent bu kulvara uyan tek oyun ve artık resmi olarak karşımızda. Hatta oyunun resmi logosu bile hazır:

Witcher 3'te bir çeşit mini-oyun olarak oynayabildiğiniz Gwent oldukça basit, sade ve eğlenceli bir kart oyunu. Dünyada popüler olan kart oyunlarından farklı kurallar sunarak Gwent, öğrenmesi kolay ancak taktiksel oynamanızı gerektiren bir oyun. Witcher 3'te yer alan kart arşivi şimdiden oyunun kendi başına çıkışına yeterli gibi gözüküyor. Elbette çıkışıyla beraber Gwent'te yeni kartlar ve desteler de göreceğiz.

Şimdilik Gwent'in hangi platformlar için çıkacağı ve detaylı içeriği bilinmiyor. Ancak E3'e kısa bir süre kaldığını düşünürsek çok yakında Gwent'e dair her şeyi öğreneceğiz.

The Witcher 4 Senaryoları: Geralt Olmadan The Witcher Serisi Devam Eder Mi?

The Witcher 3: Blood and Wine İle Son Göreve Hazırlanın

YORUMLAR